AŞK

Sen yüreğini açık tut ve bembeyaz bırak orasını ki aşk yüreğinde yuva yapsın... ''Kaptan''

Bir gün aşk yüreğe ziyarete gelmiş. Gelirken yanında en güzel duyguları da getirmiş. Böyle eşsiz keşfedilmemiş duyguları ilk kez içinde barındıran kalp aşkın hep içinde onunla olmasını istemiş. Aşk ise bir şartla kabul etmiş beyazlığıma leke sürülmeyecek demiş. Aylar geçmiş ve onlar bir an olsun bile ayrılmamışlar. Ama gün gelmiş aşk kalbi terk etmiş ve giderken kalp aynı şeyi yapmasın diye hatasını kalbin derinliklerine kazımış ve demiş ki
Bir sürü kalbe girdim ve aynı sebepten gittim.
Biliyorum sende bana ne kadar safsın aynı hatalarla karşılaşacağını bile bile neden giriyorsun ki diyeceksin diğerleri gibi. Ve bende yine diyeceğim ki Sizler beni istediğiniz için geliyorum ve benim gibi saf olmadığınız için gidiyorum. Ne yazık ki beni tam olarak tanıyamamışsınız. Belki de içinizde biriktirdiğiniz inanç değer yeterli değil. Leke sürülmeyecek dedim ama sende fark etmeden leke sürdün bana. Nasıl mı? Beyaz yalan söyledin. Leke sürülmez sandın beyaz olduğu için ama sende bilmiyorsun ki, beyaz olması gereken benim gerisi kötülük tohumu içerir yeşerir ve bir sarmaşık gibi kaplar seni. Kalsaydım beni de hapsederdin içine ve değerimi yitirirdim. Yine zamanı geldi gidiyorum. Safım ve sende saf olmadığın için gidiyorum. Biliyorum adımın geçtiği her yerde kan ağlayacaksın ama gitmeliyim. Üzgünüm.

Sevdiğinize ne olursa olsun yalan söylemeyin. İyilik yapacağım diye aşkınızı riske atmayın. Gerçek aşk bir kez ziyaret eder yüreği. İlahi bir duygudur aşk. Ne kadar inanırsan o kadar değeri olur içinde ve bir gün mutlaka girer aşk seninde yüreğine. Gerçek aşk sonsuzluk ister ve sonsuzluğu bulduğu yüreği seçer, anlamı gibi. Seni seçerse bir gün eğer, ona çok iyi bak, hak ettiği gibi. Yoksa sonunuz ayrılık olur, bu hikâyede ki gibi.


www.coskunwebtasarim.com